Hem / Produkt / Tillbehör / Andra ekonomiska mordlösa maskiner / KPQ-BCS-185 Brushless Circular Saw
STOR
KPQ-BCS-185 Brushless Circular Saw
Vad ingår:
185mm 24t carbide-tippat blad
Hexnyckel
Parallellguide
Tungt fall
kontakta
Beskrivning
Parameter
Kontakta oss
Tekniska specifikationer:
Kraftsystem: 21V Brushless Motor (3.0AH/4.0AH -alternativ)
Hastighet utan belastning: 4 800 rpm
Bladdiameter: 185mm (7-1/4 ")
Skärkapacitet:
90 ° CUT: 55mm
45 ° CUT: 40mm
Nevelkapacitet: 0-50 ° med positiva stopp
Professionella funktioner:
✓ Laserstyrd skärning för precisionsnoggrannhet
✓ Elektrisk bromsstopp Blad på <2 sekunder
✓ Dammuttagsport med 360 ° justering
✓ Rafter Hook för bekväm förvaring
Prestationsfördelar:
• 30% mer skärkraft än jämförbara sladdmodeller
• Utökad runtime - 300 snitt i 2x4 timmer (4,0Ah batteri)
• Dual LED -arbetskraft för perfekt synlighet
• All-Metal Guard för maximal hållbarhet
Industriella applikationer:
Inramning och däck
Plywood och OSB -skärning
Tak och sidospår
Betongform
Renoveringsprojekt
Hållbarhetsfunktioner:
Magnesiumlegering
Förstärkta växelhus
Dammtätad motor
Överbelastningsskydd
Ergonomisk design:
Slim Grip Zone (55 mm)